Jak zadbać o skórę latem?

Musisz pamiętać, że o każdej porze roku, skóra ma swoje specyficzne wymagania. Latem powinniśmy szczególnie poświęcić jej dużo uwagi.

Gabinet La fiori przypomina o podstawowych zasadach dbania o skórę:

Zasada 1:

Codziennie bezwzględnie używaj wysokiego filtra Twoja mantra na lato: filtr przeciwsłoneczny to najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy!

Jak obliczyć działanie filtra:

Jeśli po przebywaniu na słońcu Twoja skóra rumieni się po 20 minutach, to po zastosowaniu filtra SPF 15 czas wydłuży się o 15 razy. Więc filtr 15SPF x 20min = rumień rozwinie się po 5 godzinach przy stałym stężeniu kremu na twarzy. Latem naszym klientom zawsze zalecamy filtr 50, krem z filtrem zawsze miej w torebce, jego aplikację powtarzaj kilka razy dziennie! Kosmetyk powinien zawierać informację, że chroni zarówno przed UVA i UVB.

Zasada 2:

Unikaj nasłonecznienia skóry w czasie, kiedy promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze: od 11.00 d0 15.00.

Zasada 3:

Należy nakładać filtry również na usta (czerwień wargowa to częste miejsce powstawania raka skóry), nos i uszy.

Zasada 4:

Chroń oczy, noś okulary słoneczne kupione u optyka i nakrycia głowy chroniące oczy.

Zasada 5:

Kosmetyki z filtrami stosuje się nie później niż 15 min przed wyjściem z domu.

Zasada 6:

Kosmetyk wodoodporny to taki, który zachowuje aktywność przez 40 min przebywania w wodzie. Należy dosmarować skórę po kąpieli, po spoceniu się lub co 2 godziny.

Zasada 7:

Wskazane jest obserwowanie skóry, szczególnie znamion, Należy sprawdzić czy leki, które zażywasz nie mają związków fotouczulających.

Zasada 8:

Dokładnie oczyszczaj cerę. To ważne w letniej pielęgnacji. – Latem gruczoły łojowe skóry pracują intensywniej, tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia. Może dochodzić do zapychania porów, powstawania zaskórników, nasilenia trądziku.

Zasada 9:

Zasada: „W dzień ochrona, w nocy nawilżanie.”

Nawilżaj. Twoim letnim sprzymierzeńcem jest kwas hialuronowy, który ma cudowną moc wiązania wody. Dzięki zdolnościom higroskopijnym kwasu skóra jest odporniejsza na przesuszanie, ma rezerwuar, z którego może skorzystać w kryzysie. Stosuj na noc kremy nawilżające. Nawilżenie jest potrzebne skórze suchej, tłustej i trądzikowej, starej i młodej. Każdej. Idealnie jest, gdy kwas jest dostarczony tam, gdzie ma szansę intensywnie działać, do głębszych warstw skóry. Dlatego tak namawiam klientów na wykonanie przed urlopem mezoterapii nieusieciowanym kwasem hialuronowym.

Zasada 10:

Nie zapominaj o piciu wody. Większość z nas, kocha lato i tęskni za nim przez długie i pochmurne miesiące. Lato jest piękne, ale dla naszej skóry, to ciężka próba. Słońce bywa zdradliwe, to znaczy, nie zawsze czujemy, że grzeje tak intensywnie. Nie czujemy tego od razu, ale po kilku godzinach. Pamiętajmy: „Zdrowiej zapobiegać poparzeniom słonecznym, niż łagodzić ich skutki”.

Miłych i zdrowych wakacji życzy Gabinet La fiori.